Gdzie jeść i gdzie kupić litewskie produkty:

Etno Dvaras

Sieciowa restauracja z kuchnią litewską. Jej oddziały spotkacie w każdym turystycznym mieście. I mimo iż sieciówka, to godna polecenia – szczególnie na cepeliny i kwas chlebowy.

Dziugas Cheese House (Sūrio Džiugas Namai)

Przyporządkowałabym to miejsce do kawiarni. Są to nieduże lokale o przyjemnym wystroju, w którym królem jest ser marki Dziugas. Wypijecie tutaj kawę czy wino, do których zamówicie zarówno deskę serów jak i serowe torty. My się skusiliśmy na te wytrawne torty i powiem wam, że warto.

Mykolo 4

Skusiło mnie menu degustacyjne kuchni litewskich Żydów. 30 euro/os wydaje mi się jednak zbyt wygórowaną ceną. Jeśli jednak znudzą się już wam cepeliny to warto zajrzeć. Restauracja mieści się w wąskiej ulicznej odchodzącej od głównego deptaka. O menu degustacyjne musicie prosić obsługę.

Mykolo 4

Hales Turgus

To jedna z najstarszych hal targowych w Wilnie. Jest tutaj kilka małych restauracji, ale to przede wszystkim miejsce, w którym kupicie litewskie produkty – chleby, wędliny, sery, ciasta. Nie jest tanio, ale jest smacznie. Polecam szczególnie chleb – ciemny, gruboziarnisty, długo świeży. Tu załatwicie większość spraw po polsku😊

Jeśli chcesz wiedzieć co zobaczyć w Wilnie, Kownie, Połądze, Kłajpedzie, albo jak dojechać do Muzeum Zimnej Wojny, przeczytaj mój wpis Pomysł na długi weekend – Litwa.

1 2

Write A Comment