#7 Cukiernia Habibah w Ammanie

Cukiernia Habibah słynie z najlepszego w całej Jordanii kanafehu – najpopularniejszego deseru w Jordanii. Potwierdza to długa kolejka, która co wieczór ustawia się do okienka z tym przysmakiem. A co to jest ów kanafeh? To deser z dwóch warstw cienkiego ciasta przełożonego specjalnym serem. Całość nasączona jest bardzo słodkim syropem.

Jak znaleźć Habibah i jak smakuje kanafeh pisaliśmy TUTAJ

Kanafeh
1 2 3 4 5 6 7

4 komentarze

  1. Hej, byłam w Jordanii we wrześniu tego roku, Petra to zdecydowanie kultowe miejsce. Mam jednak trochę inne przemyślenia co do tego miejsca. Konie z krwią na nogach. Osiołki niosące ciężary ponad swoje siły, bite kablem w celu wymuszenia posłuszeństwa. Wielbłądy z wbitymi w skórę łańcuchami. Mężczyzna rzucający kamieniami w osiołka. Zmęczone, spocone konie. Petra to piękne, antyczne miasto, ale z drugiej strony to piekło i takie zachowania są niedopuszczalne.
    https://meetwithoutmeat.pl/petra-w-jordanii/

    • Monika Reply

      W pełni się z tobą zgadzam, mimo iż nas takie obrazy nie spotkały. Uważam jednak, że to od nas w dużej mierze zależy czy zwierzęta nadal będą w ten sposób wykorzystywane. Mówmy temu wspólnie i głośno NIE!

Write A Comment