Wysiedliśmy z samolotu z Ankary i mimo iż czekało nas jeszcze połączenie do Warszawy mogliśmy opuścić lotnisko. Nie wiem czy tak się da w każdym połączeniu, ale chętnie skorzystaliśmy z możliwości zaczerpnięcia powiedzmy świeżego powietrza. Spacer urozmaiciło nam oglądanie wypasionych sportowych modeli audi w Audi Sphere znajdującym się w jednym z biurowców otaczających lotnisko. W sąsiedztwie znajduje się również McDonalds, w którym w standardowej mac’owej cenie napiliśmy się porannej kawy.

Ponowne wejście na lotnisko oznaczało oczywiście przejście przez kontrolę bezpieczeństwa, w tym obowiązkowe skanowanie ciała.

Mimo iż lotnisko obsługuje spory ruch to jest tutaj czysto i schludnie. Posilić się można w jednej z wielu kawiarni czy restauracji, a dodatkowo kawa dostępna jest również w automatach Lufthansy (cena: 2 euro*).

Spora strefa co-workingowa oferuje biurka i stoliki do pracy z możliwością ładowania sprzętu. Ładowarki znajdują się także przy fotelach.

Lotnisko w Monachium (MUC)

Miejsc do siedzenia jest dużo, ale duży ruch na lotnisku i sporo chętnych na zajęcie miejsca w poczekalni raczej nie umożliwia spania na fotelach lotniskowych. Dla potrzebujących snu są natomiast specjalne kabiny dostępne po wcześniejszej rezerwacji – napcabs (w okolicy gate’ów G06, H32 i L04 w terminalu 2, cena: 10-15 euro/godz). Na terenie lotniska można również odświeżyć się pod prysznicem.

Ceny*:
– kawa – espresso 2,80 euro, cappuccino 4,80 euro
– mała buteleczka szampana – 10 euro
– mała buteleczka wina – 9,90 euro
– kanapka – 5-6 euro
– pizza – 10-11 euro

Na forach pojawia się sporo pytań o czas przesiadki na lotnisku w Monachium. Podobno 45 minut to minimalny i wystarczający czas jakiego potrzebujemy aby zmienić samolot na tym lotnisku (o ile nie musicie odbierać bagażu). Przetestowaliśmy na sobie. Nie dość, że nasz przesiadkowy lot odbywał się z innego terminu, do którego dostania musieliśmy przebiec całe lotnisko z bramki skrajnej w jednym terminalu do bramki skrajnej w terminalu po przeciwnej stronie lotniska, to dodatkowo musieliśmy przejść przez kontrolę paszportową (wylatywaliśmy poza Shengen). Przyznaję, że w strefie biegliśmy, a kontrolę pokonaliśmy korzystając z automatów do odprawy osób z paszportami biometrycznymi (tutaj nie było kolejek) i zdążyliśmy – ba! nawet czekaliśmy 5 minut na rozpoczęcie boardingu naszego kolejnego samolotu. Więc śmiało możecie bookowac bilety z 45-minutową przesiadką.

*wszystkie ceny z maja 2018

Kod lotniska: MUC

Strona internetowawww.munich-airport.de

Broszura napcabs: pobierz TUTAJ

Ceny napcabs:

6:00 – 22:00: 15,00 €/godz
22:00 – 6:00: 10,00 €/godz
Minimalna opłata: 30,00 €

4 komentarze

 1. Witam.

  Ja lecę WAW-MUC-OPO.

  Zastanawia mnie to , wysiadam z samolotu ( mam 3 godziny czekania ) i wychodzę totalnie z lotniska czy idę jakimś korytarzem tranzytowym to kolejnego lotu.

  Bilet kupiony za 1 rezerwacji.

  Będę wdzięczna za informację , to moja pierwsza droga Z przesiadką i mam stres 😀

  • Monika Reply

   Żaneta, pamiętam ten strach przy pierwszej tego typu przesiadce. Masz 3 godziny, to bardzo dużo, aż zaczniesz się nudzić 🙂
   Po wyjściu z samolotu sprawdź na pierwszym z możliwych wyświetlaczy sprawdź skąd masz kolejny lot (o tę informację możesz też zapytać już w Warszawie lub stewardesse w samolocie, czasem są w stanie pomóc) i kieruj się do właściwego wyjścia. Jeśli masz taką informację na bilecie sprawdź czy oba loty są obsługiwane z tego samego terminala (o to również zapytaj na lotnisku). Może być tak, że będziesz musiała zmienić terminal – wg informacji podanej na stronie lotniska do zmiany terminala przygotowany został specjalny shuttle bus. Jeśli kolejny lot jest z tego samego terminala na którym lądujesz, po wyjściu z samolotu i sprawdzeniu nr bramki, kieruj się za oznaczeniem Tranzyt / Transit. Droga tak cię pokieruje, że ominiesz szerokim łukiem wyjście, odbiór bagażu itp.

   Pamiętaj aby już w Warszawie nadać bagaż bezpośrednio do lotniska docelowego, abyś nie musiała go odbierać podczas przesiadki (chyba, że lecisz z podręcznym to nie ma problemu).

 2. witam serdecznie. mam lot Wroclaw – Monachium – Ankara . Pierwszy raz lot z przesiadka w moim zyciu 😂😂. Przeszukiwalam caly internet zeby dowiedziec sie czy niecale 2 godziny na przesiadkę sa wystarczajace. Dzięki Wam wiem ze sie wynudze 😂 dzieki wielkie😊😊

  • Monika Reply

   Lecieliśmy na podobnej trasie (z tą różnicą, że z Warszawy), właśnie z tą naszą 45-minutową przesiadką 🙂 Co planujesz? Ankarę czy jedziesz dalej?

Write A Comment