O nas

Tripowscy.pl czyli kto?

Tripowscy.pl tworzą Monika i Jacek.

Lubimy podróże a poznawanie i smakowanie nowych miejsc, poszukiwanie odmienności kulturowych czy wręcz odwrotnie – dopatrywanie się spójności – to nasza wspólna pasja. Na co dzień pracujemy zawodowo – Monika w nieruchomościach komercyjnych, Jacek w IT – i bardzo lubimy to, co robimy. Na Tripowscy.pl chcemy pokazać, że można jednocześnie rozwijać się zawodowo i spełniać swoje podróżnicze marzenia mając 26 dni urlopu w roku. Że nie trzeba rzucać pracy i jechać w podróż dookoła świata, by świat zobaczyć, po kawałeczku.

Podróżujemy razem od 2009 roku. Wcześniej też podróżowaliśmy, ale osobno i mniej intensywnie. Podróże z jednej strony mają nam dawać odskocznię od codzienności, ale szukamy też w nich inspiracji, motywacji i wiele się z nich uczymy o nas samych i otaczającym nas świecie.

Jak podróżujemy?

Wspólnie podróżować zaczęliśmy dosyć późno, a wcześniej też tych podróży wiele nie mieliśmy. Nie zaliczyliśmy backpackerskiego objechania świata, małe mamy doświadczenie w spaniu pod namiotem i żadnego w łapaniu stopa. I prawdę mówiąc nie chcemy już tych doświadczeń zdobywać. Nigdy nie lecieliśmy pierwszą klasą i nie jedliśmy w restauracji z gwiazdką Michelin. Tego akurat kiedyś chcielibyśmy spróbować 🙂

Jak więc podróżujemy? Staramy się w miarę wygodnie, ale rozsądnie. Szukamy biletów lotniczych w dobrych cenach i hoteli średniej klasy, ale o wygodnej lokalizacji. Jemy lokalne dania i staramy się to robić w miejscach, gdzie jedzą lokalni. Nie chodzimy po wszystkich muzeach a atrakcje staramy się dobierać do naszych upodobań, czasem rezygnując z czegoś, a czasem dokładając coś ekstra. W podróży staramy się pilnować finansów i założonego budżetu, ale pozwalamy też sobie na małe szaleństwa.

Czego możesz spodziewać się po blogu?

Na Tripowscy.pl opisujemy miejsca, które odwiedziliśmy i które, mamy nadzieję, będą inspiracją do Twoich wojaży. Dzielimy się doświadczeniami z miejsc i wrażeniami smaków, które jak nic innego pozwalają zagłębić się w daną kulturę. Ponieważ sami planujemy nasze podróże wiemy ile czasu zajmuje tzw. research – na Tripowscy.pl dzielimy się więc informacjami praktycznymi, które ułatwią Tobie zaplanowanie podobnego wyjazdu.

Znajdziesz tutaj pomysły i wskazówki zarówno na długie wakacje jak i na weekendowy wypad.

Bądź z nami

Cieszymy się, że tu zajrzałeś i mamy nadzieję, że zostaniesz z nami na dłużej. Jesteśmy ciekawi Twoich wrażeń, więc cieszyć nas będzie każdy Twój komentarz zostawiony pod postami. Śledź nas również na Facebooku i Instagramie, gdzie na bieżąco udostępniamy nowe posty oraz przypominamy starsze artykuły.

Przyjemnej lektury!

Monika i Jacek

 

 

Write A Comment