Są takie miejsca, w których pobyt cieszy. Ani nie są spektakularne, ani szczególnie piękne, ani wymagające. Po prostu urokliwe. Nie zrobione przez człowieka a przez naturę, co cieszy jeszcze mocniej. I jakoś tak naturalnie pozwala w swoim otoczeniu się uspokoić, zwolnić i w końcu odpocząć.

Zapraszamy na wycieczkę po skalnych miastach (klikajcie kolejne strony).

[EDITED: Ceny zaktualizowane na rok 2021]

Skalne miasto, labirynt skalny – zespół skalnych form ukształtowania powierzchni Ziemi: skałek, ambon, baszt czy grzybów skalnych itp., skupionych w pobliżu siebie i oddzielonych wąskimi rozpadlinami.

źródło: Wikipedia

Teplickie Skalne Miasto

Pierwszy raz do Skalnego Miasta pod czeskimi Teplicami (ja tam wolę mówić Skalnate Mesto) jechaliśmy całą noc. Blisko z Warszawy nie jest, a były to czasy kiedy nie było jeszcze eski do Wrocławia. Zatrzymaliśmy się w pensjonacie 5 minut drogi od bramy wejściowej. Lokalizacja idealna – można zostawić auto i już nigdzie się nim tego dnia nie przemieszczać. Po odespaniu nocnej podróży na teren parku weszliśmy około południa. I szybko nie wyszliśmy. Wprawdzie ścieżkę widokową da się pokonać stosunkowo szybko, ale po co? Turystów było niewielu, mimo iż był to długi weekend. I mimo pokrzykiwań dzieciaków od czasu do czasu było tam cicho i spokojnie. Wyposażeni w mapę dzień spędziliśmy na wyszukiwaniu formacji skalnych przypominających to jakieś zwierzę, to maczugę, to coś jeszcze innego. I jak dzieci cieszyliśmy się z każdego odgadniętego kształtu.

Teplickie Skalne Miasto
Teplickie Skalne Miasto

CENY

Skały Teplickie (www.teplickeskaly.eu):

  • bilet wstępu:
    • 110 CZK dorośli,
    • 60 CZK dzieci,
    • 290 CZK bilet rodzinny*
  • parking: 50 CZK

*ceny 2021

CZYTAJ DALEJ NA NASTĘPNEJ STRONIE->->

1 2 3 4

Write A Comment