Ta krótka recenzja powstaje ponieważ szalenie zaskoczyła mnie firma KOLLTEX opracowując spodnie taktyczne tak wygodne, tak mocne a przy okazji dobrze skrojone. Przed wyjazdem w tereny gorące przejrzałem wiele sklepów i wiele spodni wojskowych, które przez wielu były polecane w pustynne i gorące strony świata. Spodnie jakich szukałem miały być wygodne, miały mieć dużo kieszeni i, co w podróży jest ważne, miały też oddychać i nie pozwolić się zapocić. Większość znalezionych egzemplarzy to były typowe worki, w których w najlepszym wypadku wygląda się jak ochroniarz. Alternatywą były spodnie górskie ze sztucznych materiałów. Zaryzykowałem kupno KOLLTEXów (model: bojówki męskie clasic) i to był dobry wybór.

Spodnie KOLLTEX w warunkach pustynnych
Spodnie KOLLTEX w warunkach pustynnych

KOLLTEXy mają dobry krój, który mimo wielu kieszeni bocznych nie poszerza sylwetki. Z kolei same kieszenie, mimo wypchania ich po brzegi, wyglądają na tyle dyskretnie, że nie powodują rzucania się z daleka w oczy turysty i nie robią z niego potencjalnego celu złodzieja I Mr Vintage syty i bezpieczeństwo całe.:). Na tyłku i na kolanach mają dodatkowe warstwy wzmacniające, co po przeczytaniu opisu było moją największą obawą – czy to nie będzie grzać w tyłek, czy to ma sens? Okazało się, że tej dodatkowej warstwy nie czuć termicznie wcale. Pas i ściągasz oraz pojemnik na tyłek wyprofilowane są genialnie. Spodnie trzymają się pasa, a tyłek wcale nie jest ściśnięty. W tej komorze – nie mam pojęcia jak to nazwać, pozostaje całkiem sporo powietrza tworząc nam warstwę izolacyjną. Spodnie nie wymagają paska, bo mają w pasie ściągacze zapinane na rzepy. Guzik przy rozporku zastąpiony został dwoma napami – bardzo wygodne i szybkie rozwiązanie. Z przodu znajdują się klasyczne chinosowe kieszenie, całkiem pojemne, na kolanach wspomniane już kieszenie boczne, choć wyprofilowane pod skosem, a na tyłku dwie ogromniaste, ukrywające się i ciągnące po udach kieszenie na zamek błyskawiczny w których mieści się milion rzeczy. Genialne jest to, że ich praktycznie nie widać przez co stają się antyzłodziejsko przyjazne.

KOLLTEXy sprawdziły się przy szwendaniu miejsko-pustynno-górskim w gorącym klimacie. Przetestuję je teraz w górach naszej szerokości geograficznej.

Write A Comment