#3 Popłynąć tramwajem wodnym na północne nabrzeże Göta älv

Spora część północnego nabrzeża przeszła już rewitalizację i z terenów typowo portowych i stoczniowych przeistoczyła się w nowoczesne osiedle mieszkaniowe, park naukowy z uczelnią wyższą Chalmers oraz biznes park z futurystycznym budynkiem Kuggen. Przed nami jeszcze wiele zmian i kolejne tereny zostaną zrewitalizowane. To po tej stronie kanału ma stanąć najwyższy budynek w Göteborgu – Karlatornet – a na 400-lecie miasta ta część Göteborga ma zostać połączona kolejką linową z najstarszą dzielnicą miasta – Hagą.

Zanim nastąpią te zmiany już dzisiaj to bardzo przyjemne miejsce na spacer wzdłuż kanału. Tym bardziej, że jest to również spacer w głąb stoczniowej historii miasta. Dzisiaj po stoczni Eriksberg pozostał 84-metrowy dźwig, dwie hale zaadaptowane na hotel i teatr oraz drewniane dawne domy mieszkalne pracowników stoczni.

Frihamnen, Göteborg
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

4 komentarze

    • Monika Reply

      Miło, że podobają Ci się zdjęcia. Biurowiec może i nie taki straszny, ale jeśli porówna się do obecnych trendów to mocno odbiega 🙂 Ale z drugiej strony jego kształt i kolor to tak bardzo charakterystyczny obraz dla Goteborga, że ja go lubię.

Write A Comment