Królestwo komiksów

1

Ja nie wiedziałam, że Lucky Luke albo Smerfy, gdyby mieli paszport byłby on belgijski. Naturalnie przypisywałam im amerykańską narodowość, a co za tym idzie również amerykańskie urodzenie.

Belgia Królestwem Komiksów

Okazuje się, że sporo znanych nam komiksów powstało w Belgi, która chwali się, że nie ma na świecie drugiego kraju, w którym na 1 km2 przypadałoby tak wielu twórców komiksów ilu jest tam. Dlatego też Belgia nazywana jest Królestwem Komiksów 🙂

Bruksela, Szlak komiksów - Lucky Luke
Bruksela, Szlak komiksów – Lucky Luke

Szlak komiksów

W samej Brukseli działa Centrum Komiksów i Muzeum Komiksów, w których mamy możliwość zapoznać się z tą sztuką. Zwiedzając miasto ma się wrażenie, że komiksy nas śledzą. Co i rusz wyłaniają się z jakiegoś rogu opowiadając jakąś historię. Szlak komiksów, bo o nim mowa, to zespół murali, których dzisiaj jest już prawie 50. Od 1991 roku, kiedy szlak został zainicjowany, każdego roku dorysowywane są nowe murale, na których możemy oglądać bohaterów komiksów czy fragmenty komiksowych historii. Przyznam, że kiedy zwiedza się Brukselę wczesną zimą, kiedy jest szaro i buro i wcześnie robi się ciemno, komiksy przyjemnie ubarwiają spędzany w tym mieście czas.

SZLAK

Mapę szlaku wraz ze spisem murali możecie pobrać TUTAJ

Belgijskie Centrum Komiksów (Belgian Comic Strip Center)

Rue des Sables 20
1000 Brussels
www.comicscenter.net

Zobacz też

0 Gruzja

Foto migawki z Tbilisi

Od jakiegoś czasu nie chce nam się zwiedzać miast. To znaczy zwiedzamy, ale nie chce nam się biegać według trasy…More

3c_359x201_p_jordania

Discussion1 komentarz

  1. Pingback: Szlakiem komiksów w Brukseli | TripleCake.com - Travel and Food blog

Skomentuj, dyskutuj, wpisz swoje własne wrażenia