Frankfurt to stolica biznesu, pieniądza, międzynarodowych przelewów na duże kwoty. Takie też jest lotnisko FRA/EDDF. Duże ilości ludzi, samolotów, w tym niespotykane w Europie – może poza Schipholem i Heathrow – skupiska gigantów A380.

Lotnisko jest bardzo rozległe, choć nominalnie ma dwa terminale, to właśnie rozległe skrzydła nowszego terminala 2 z długimi na ponad kilometr pasażami czynią go gigantycznym.

Lotnisko Frankfurt – strefa wypoczynku

Jak przystało na strefę euro i stolicę euro, lotnisko jest drogie. Nie ma na nim nic za darmo, choć znalazłem dwa krany z wodą pitną. W okolicach łazienek. W sklepach nie znajdziecie degustacji.

Lotnisko Frankfurt – hala odlotów

Po czterokrotnej wizycie zauważyłem, że część skrzydeł bywa dużo mniej obciążona pasażerami. Są to zazwyczaj skrajne skrzydła terminala 2. Tam też warto udać się na ewentualne oczekiwanie w spokoju, tudzież sen. Ławki są standardowe – lotniskowe, zazwyczaj bez podziałek/podłokietników złożone w cztery. Oczywiście model 100% metal 🙂 Punkty z prądem są, ale jest ich niezbyt wiele. Nie zauważyłem portów USB z zasilaniem (co zresztą może być niebezpieczne i czego powinniście unikać).

W ostatnim roku pojawiły się Lufthansowskie automaty do kawy i innych napojów, które są zdecydowanie najtańsze.

Lotnisko Frankfurt – kawiarenka Lufthansy

Średnie ceny (lato 2017):
• Kiełbaska z bułką – Wurst 4.5 euro
• Piwo 5 euro
• Kawa 4,5 euro, w automacie Lufthansy 3 euro
• Zestaw lunchowy 5-14 euro
• Herbata 2 euro
• Wifi jest dostępne po zalogowaniu.

Uwaga: Sprawdź czy nie jest potrzebny ci transfer między terminalami. Bramki oznaczone są kolejnymi literkami bez powtarzania numeru terminalu. Jeśli twój kolejny lot jest z tego drugiego terminala, to wiedz, że czeka cię 10-20 minut marszu!!!

Kod lotniska: FRA

Strona internetowa: www.frankfurt-airport.com

Write A Comment