# Pottery kebab lub testi kebab

Pottery kebab – już na talerzu

Jeśli jedziesz do Kapadocji musisz spróbować pottery kebab (lub testi kebab – funkcjonują dwie nazwy). Niemalże każda restauracja w Göreme zaprasza turystów reklamując, że podaje to danie. Ale z pottery kebab nie jest tak prosto – nie możesz wejść do byle restauracji, by zamówić „z biegu” to danie. Pewnie możesz, ale czy to będzie najlepszy pottery kebab jaki mógłbyś zjeść tego wieczora? Bo dobry pottery kebab musi być świeżo przyrządzony, a to wymaga czasu. Dlatego najlepiej jest zarezerwować danie z wyprzedzeniem.
Właściciel hotelu Guzide Cave Hotel, w którym zatrzymaliśmy się w Göreme rekomendował nam bardzo klimatyczne miejsce. Restauracja Dibek urządzona jest w tradycyjnym tureckim stylu. We wnętrz znajdują się tureckie dywany, przed wejściem na które obowiązkowo należy zdjąć obuwie, stoły są niskie a siedzi się na pięknych poduchach.
Pottery kebab to taki gulasz, w którym mięso i warzywa zapieka się w glinianym garnuszku, w którym rolę wieczka pełni ciasto chlebowe. Całość zapieka się kilka godzin, aby mięso było mięciutkie. W całym procesie niezwykle ważny jest również sam moment podawania dania, który polega na rozbiciu glinianego garnuszka.

POLECANE MIEJSCE
Restauracja Dibek, cena: 48 TL

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

2 komentarze

 1. Oj, wygląda na to, że zafundowaliście sobie kulinarną rozpostę i jeszcze zachęcacie do tego innych !!!
  Bez wątpienia kulinarna Turcja kusi:) Oj kusi.

  PS

  Rozumiem, że wyjazd był bombowy – kulinarnie oczywiście.

  • Monika Reply

   Potwierdzam. Kulinarnie Turcja powala. Nie tylko kulinarnie oczywiście, ale kuchnia jest na pewno powodem dla którego warto tam jechac. My już szukamy tanich biletów, by wyskoczyć tam choćby na 2 dni i trochę pojeść 🙂

Write A Comment